Önéletrajz

Facebook csoport

Naponta frissülő hírfolyam kizárólag olyan állásokkal, ahol a hirdető megadta a bérsávot.

Beleírjuk a szabadúszó munkáinkat az önéletrajzba?

Facebook csoport

Naponta frissülő hírfolyam kizárólag olyan állásokkal, ahol a hirdető megadta a bérsávot.

A szabadúszó életforma rengeteg előnnyel jár, ugyanakkor nem való mindenkinek. Ha már egy ideje ilyen formában dolgozol, de úgy döntesz, hogy szeretnél visszamenni alkalmazottnak, akkor fontos, hogy átgondold, hogyan tálald a szabadúszó időszakodat az önéletrajzodban. A munkaadók nem mindig szeretik az olyan embereket, akik saját vállalkozásból jönnek, de ha jól adod el magad, akkor ez sem jelent majd problémát.

Mi számít szabadúszó munkának?

A szabadúszó munka minden olyan munkavégzés, amely munkaviszony nélkül történik. Az ilyen típusú munka általában projektalapú, és gyakran a szabadúszót egy cég vagy egyén alkalmazza egy konkrét feladat vagy feladatsor elvégzésére. Különböző típusú szabadúszó munkák léteznek, mégis leggyakrabban a szövegírók, a grafikusok, webfejlesztők, IT szakemberek és a marketingesek dolgoznak ilyen formában.

Mikor hagyd ki inkább a szabadóúszó munkáidat az önéletrajzodból?

A munkaadók szeretnék látni a korábbi munkatapasztalataidat, azonban érdemes kihagynod őket az önéletrajzból, ha:

  • Csak nagyon rövid ideig tartottak, és nem tudsz felmutatni kézzel fogható, számszerűsíthető eredményeket
  • Nem kapcsolódnak ahhoz a pozícióhoz, amelyre jelentkezel
  • Bármilyen okból nem szeretnéd felvállalni a projektet, például az ügyfél olyan módosításokat kért, amellyel szakmai szempontokból nem értettél egyet, és nem adnád szívesen hozzá az arcod

A legjobb módszerek a szabadúszó munka önéletrajzba való beillesztésére

Személyes bemutatkozás az önéletrajz elején

Az önéletrajz elején érdemes egy pár mondatos összefoglalót írnod arról, hogy ki vagy, mik a céljaik, és mivel tudnál hozzájárulni a vállalat sikereihez. Szabadúszók esetén érdemes említést tenni arról, hogy miért szeretnél visszamenni alkalmazottnak, hiszen a munkaadó esetleg úgy értékelheti, hogy vállalkozóként nem álltad meg a helyedet, és ez kétségeket ébreszthet benne, hogy képes lennél-e ellátni a feladatokat. Amennyiben van rá lehetőséged, ezt az indoklást megírhatod a motivációs- vagy kísérő levélbe, ott több lehetőséged van kifejteni. Jó indok lehet az, hogy szeretnél ismét csapatban dolgozni, az érintett cég vagy pozíció, iparág felkeltette az érdeklődésedet stb.

Számszerűsíthető eredmények az önéletrajzban

A szabadúszó munkáidnál, mint ahogyan egyéb munkatapasztalatoknál sem elegendő felsorolni a pozícióhoz tartozó feladatköröket. Fontos, hogy minden projekthez rendelj teljesítménymutatókat (KPI-okat), és számszerűsítve bemutasd az eredményeidet. ilyen lehet például a weboldal forgalmának 30%-os növekedése, az ügyfélelégedettség 20%-kal való növelése stb.  Az ilyen konkrétumok megemlítése megmutatja a felvételi vezetőknek, hogy képes vagy eredményeket elérni és célokat teljesíteni, még akkor is, ha nem csapatban dolgozol.

Határozd meg a titulusod

Szabadúszóként is fontos, hogy megjelölj valamilyen „pozíciót”, hogy ezzel is jelezd, hogy a karrierutad mely állomásánál tartasz. Nem mindegy, hogy csak besegítettél bizonyos projektekbe „juniorként”, vagy te menedzselted a teljes folyamatot. Ez segít a munkaadónak megérteni, hogy mit is csináltál pontosan.

Megemlítheted, hogy kiknek dolgoztál

Ha ismertebb cégeknek dolgoztál, vagy a kiszemelt cég iparágán belül dolgoztál, akkor mindenképpen érdemest ezt valamilyen formában jelezned. Például, ha egy magán egészségügyi intézményben szeretnél elhelyezkedni, és dolgoztál már egy vagy több konkurenciájuknak, az akár előnyt is jelenthet a többi jelentkezővel szemben.

A szabadúszó munka tapasztalataid hatékony beillesztése az önéletrajzodba kulcsfontosságú lehet az alkalmazotti pozíció elnyeréséhez. Fontos, hogy a bemutatkozásod személyre szabott legyen, és kiemeld az elért eredményeidet. Emellett hangsúlyozd a szaktudásodat és a projektjeidet, és ne feledd, hogy minden apró részlet számít. Ha megfelelően strukturálod az önéletrajzodat, és kihangsúlyozod a releváns tapasztalataidat, könnyen átállhatsz a szabadúszó létből az alkalmazotti szerepbe, és sikeresen pályázhatsz az álomállásra.

Ha az önéletrajz összeállításában szertél profi segítséget kérni, keress minket bátran! Válaszd ki a neked tetsző önéletrajz sablont, töltsd ki űrlapunkat, a többi a mi dolgunk!

Szeretnél bejutni az állásinterjúra?

Legyen olyan önéletrajzod, mellyel kitűnhetsz a többi jelentkező közül!

Ez is érdekelhet:

Állásbörze 2024

Állásbörze 2024

Minden állásbörze olyan egyedülálló lehetőséget kínál, ahol a munkáltatók és álláskeresők közvetlenül találkozhatnak, megismerhetik egymást, és gyorsabban, hatékonyabban léphetnek kapcsolatba. Oldalunkon összegyűjtöttük a legfontosabb és legaktuálisabb állásbörze...

Felmondás minta

Felmondás minta

Ha szeretnél hivatalosan és megfelelő formában kilépni a jelenlegi munkahelyedről, egy jól megírt felmondás minta segíthet abban, hogy a folyamat gördülékeny és professzionális legyen. Ebben a bejegyzésben egy letisztult és könnyen alkalmazható felmondás mintát...